Konsolidacja kredytów

Co to jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających więcej zobowiązańZaciągnięcie wielu kredytów powoduje, że każdy rodzaj pożyczki jest inaczej oprocentowany i jest zaciągany na inną kwotę i termin. Konsolidacja zobowiązań ma pomóc kredytobiorcy połączyć wszystkie zaciągnięte kredyty w jeden, ujednolicając oprocentowanie oraz również rozciągając spłatę w czasie. Dzięki temu zabiegowi, rata za wszystkie połączone kredyty będzie niższa niż za wszystkie oddzielnie spłacane kredyty. Zawsze najlepiej, gdy okres spłaty jest jak najkrótszy, ale w wyjątkowych sytuacjach można go wydłużyć, by osoba była w stanie spłacać kredyt konsolidacyjny w terminie, co jest jego głównym celem.

Jak skonsolidować kredyt?

Skonsolidować można wiele zobowiązań, również kredyty hipoteczne, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, debet na karcie kredytowej i „chwilówki”. Zobowiązania mogą pochodzić z różnych banków i firm, dlatego tak ważna jest decyzja jaki bank przejmie dane zadłużenia i na jakich warunkach. W przypadku gdy długi stały się na tyle problematyczne, że wymagały ingerencji komornika, sprawa jednak się komplikuje. Nie ma wtedy możliwości otrzymania tego rodzaju kredytu, a jedyną opcją dla takich osób jest kontakt z firmą windykacyjną, która może rozwiązać ten problem.

Do czego służy konsolidacja?

– obniżeniu rat kredytów – połączenie kilku kredytów w jeden tańszy, rozłożony w czasie.  – umożliwia niższą ratę.  – zmniejsza ilość kredytów widocznych w BIK. – ujednolica oprocentowanie możliwości negocjacji lepszych warunków umowy.  

Zapytaj o kredyt

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodne z polityką prywatności.

  Kredyt konsolidacyjny – dla kogo?

  Kredyt konsolidacyjny jest odpowiedni dla osób, które zawarły niekorzystne umowy kredytowe i nie są w stanie spłacać ich według określonych rat. Gdy odczuwalne będzie zbyt duże obciążenie domowego budżetu z powodu wielu wysokich kredytów, jest możliwe połączenie ich w jeden mniejszy, umożliwiający spłatę. Konsolidacja kredytu jest idealnym sposobem na wyjście z problemów finansowych i powoduje, że Twój domowy budżet jest bezpieczny.

  Konsolidacja kredytów – jak działa?

  Należy złożyć wniosek kredytowy informując o wszelkich swoich zadłużeniach deklarując tym samym, które chcesz skonsolidować. Następnie bank rozpatrzy Twój wniosek i po otrzymaniu pozytywnego wyniku opłaca wszelkie zadłużenia, które wskazałeś do konsolidacji. Kredyty, które wcześniej zaciągnąłeś przestają istnieć, a pozostaje Ci tylko jeden kredyt na ich miejsce. Zaczyna obowiązywać umowa kredytu konsolidacyjnego na warunkach, które ustaliłeś w trakcie jej podpisywania.

  Konsolidacja kredytów – jak pomagamy?

  Możemy pomóc Ci w podjęciu najważniejszej decyzji, czyli w wyborze odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego w oparciu o ofertę wielu banków. Szybko i sprawnie przedstawimy najlepsze propozycje w oparciu o Twoje uwagi i wymagania, dzięki czemu zaoszczędzisz zarówno czas jak i pieniądze.

  Konsolidacja kredytów. Co warto wiedzieć?

  Kredyt i pożyczka. Co oferujemy?

  Masz pytania? Napisz do nas. 

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodne z polityką prywatności.