Czyszczenie historii BIK

Może nie dosłownie czyścimy, ale skutecznie pomagamy!

Mimo, że brzmi to dość kontrowersyjnie, nie ma to nic wspólnego z usuwaniem prawdziwych informacji z BIK.
Taki zabieg jest niemożliwy a dane znajdujące się w BIK widnieją tam zawsze przez 5 lat, niezależnie czy znajdująca się tam historia kredytowa jest pozytywna czy negatywna.
Oczyszczenie BIKu z negatywnej historii danego kredytu jest możliwe jedynie w przypadku spłaty całego zadłużenia o ile regularność spłaty była zachowana i opóźnienie nie przekroczyło 60 dni, oraz wtedy, gdy minie 5 lat od spłaty za późno spłaconego kredytu lub gdy istnieją jakieś błędy w BIKu.

Nieterminowość jest przez bank bardzo negatywnie odbierana. Jeśli natomiast zadłużenie przekroczyło 60 dni zobowiązanie będzie widoczne w BIK niezmiennie przez okres 5 lat. Najważniejsze jest by nie doprowadzić do sytuacji, by opóźnienie przekroczyło 60 dni, ponieważ wtedy dane te nie są możliwe od usunięcia. Gdy natomiast uda Ci się spłacić kredyt terminowo, możesz złożyć wniosek o usunięcie danych z BIK i w ciągu tygodnia informacje powinny zostać usunięte.

Co innego, jeśli chodzi o czyszczenie BIK z pozytywnych informacji o spłatach kredytu. Tego rodzaju informacje można usunąć cofając zgodę na przetwarzanie danych w danym banku. Po 5 latach możesz również wnioskować o usunięcie wpisu o długach

By przekonać się w jakiej sytuacji się znajdujesz najlepiej założyć konto na stronie www.bik.pl i zamówić swój raport, na podstawie którego będziesz mógł sprawdzić swoje wszystkie zaległości oraz opóźnienia w spłatach. Dzięki temu będziesz wiedział które informacje są możliwe do usunięcia, a które będą widnieć przez najbliższe 5 lat. 

W czym pomaga lepszy wynik w BIK?

– opracowanie planu zniwelowania zaległości. 

– pomoc we wszystkich etapach usuwania negatywnych wyników. 
Zapytaj o kredyt

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(am) poinformowany(a), że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Allfinanz Piotr Paczka, ul. 3 maja 36, 93-408 Łódź


  „To nie pieniądze dają szczęście, ale to, co dzięki nim możesz zrobić ze swoim życiem”

  – Lois P. Frankel

  Czyszczenie historii BIK –  dla kogo? 

  Czyszczenie BIKu przyda się każdemu, kto w niedalekiej przyszłości planuje zaciągnięcie większego kredytu, a nie może sobie na to pozwolić w obecnej sytuacji z powodu negatywnej historii w BIKu, oraz w każdej innej sytuacji, która wymaga od klienta dobrej historii kredytowej.

  Poprawa historii BIK – jak działa?

  Poprawa BIKu nie jest prostą sprawą, wymaga zawsze czasu, ponieważ z dnia na dzień nie da się usunąc wszystkich informacji. Większość znajdujących się tam danych widocznych jest 5 lat. Jednak są przypadki, kiedy można usunąć niektóre informacje, lub też zmienić odbiór raportu BIK poprzez odpowiednie działania, po indywidualnej ocenie sytuacji.

  Czyszczenie historii BIK – jak pomagamy?

  Na podstawie raportu oceniamy w czym możemy pomóc i jak rozwiązać zaistniałe problemy. Po ocenie przeprowadzamy klienta przez wszystkie etapy, by osiągnąć najlepsze rezultaty oczekiwane przez klienta.

  „Rolą doradcy jest pomoc w odkryciu tego co najlepsze.”

  Zdaj się na doświadczenie naszych doradców. Zapewnij sobie spokój, oszczędność czasu oraz pieniędzy, przy wyborze odpowiednich rozwiązań finansowych.

  UMÓW SPOTKANIE Z DORADCĄ